Üniversite öğrencileri iş dünyasının başarılı isimleriyle bir araya geldi

Öğrencilerine kariyer fırsatlarını takip etmesine imkân sunmak için iş dünyasıyla öğrencileri bir araya getiren İstinye Üniversitesi (İSÜ), “Talent-Up Summit” etkinliğine ev sahipliği yaptı. Öğrencilerle bir araya gelen alanında uzman isimler, deneyimlerini paylaşarak merak edilenleri yanıtladı.

Vadi Ana Kampüsü’nde gerçekleşen etkinlikte LC Waikiki e-Ticaret Operasyon Grup Müdürü Anıl Dönmez, Craftgate CEO’su Hakan Erdoğan, Oses CEO’su Osman Yaşar, The Purest Solutions Kurucu Ortağı ve CMO’su Hazal Evliyaoğlu, Loft’un Genel Müdürü Aydın Süha ve Digital Media Menager, Content Creator, Social Craft Kurucu Ortaklarından Destina Saccılarlı konuşmacı olarak yer aldı.

“1300’den fazla mağaza ile 60 ülkedeyiz”

Etkinlikte konuşan LC Waikiki e-Ticaret Operasyon Müdürü Anıl Dönmez, LC Waikiki’nin marka yolculuğunu anlattı. “1300’den fazla mağaza var, 60 ülkeden fazla lokasyona yayılmış durumdayız. Müşterilerimizi çok önemsiyoruz” diyen Dönmez, işe alımlarda dikkat ettikleri kriterleri açıkladı.

“Temel beklentimiz güven yaratmanız” 

Konuşmasında adaylardan beklentilerini de yer veren Dönmez, “Mezun olduğumuzda işe girerken nelere ihtiyacımız var öğrencilerin akıllarındaki sorulardan biri. Kimse sizden şirket kurtarmanızı beklemeyecek arkadaşlar. Üniversitede öğrendiğiniz bilgiler çok önemli, bu bilgileri geliştirmenize bizler sizlere destek oluyor olacağız. Temel beklentimiz güven yaratıyor olmanız, yaptığınız işte ustalaşmak istemeniz, o işi sahiplenmeniz, hedeflerinizi her zaman daha yukarılara koyduğunuzu göstermeniz” dedi.

“Üniversite hayatınızı nasıl geçirdiğiniz önemli”

Üniversite hayatında yapılan çalışmalarında bir işe girerken önemli olduğuna dikkat çeken, LC Waikiki e-Ticaret Operasyon Müdürü Anıl Dönmez, “İş dünyasına geldiğinizde benim ilk baktığım şey üniversite hayatını nasıl geçirdiğiniz. Çünkü burada yapmış olduğunuz organizasyonlar, katıldığınız etkinlikler sizleri iş hayatı içerisinde de birbirinizle çalışırken yapmış olduğunuz performansı gösteriyor. Bu performansı üniversitede sergileyen arkadaşların aynı performansı iş hayatında da göstereceğini umut ederek sizleri takip ediyoruz” diye konuştu.

“Yaptığınız işle iyi intiba yaratmanız gerekiyor”

Craftgate CEO’su Hakan Erdoğan, yaptığı konuşmada kariyer geçmişinden ve şirketin kuruluş hikayesinden bahsetti. İyi iş yapmanın önemine değinen Erdoğan, “Yaptığınız işle iyi intiba yaratmanız gerekiyor. Şu an 100’e yakın markayla çalışıyoruz” diyerek hayallerinin peşinden koştuklarını belirtti.

“Hayalin peşinden koşmak çok önemli”

Doğru zamanda, doğru enerjiyle, hayalin peşinden koşmak çok önemli diyen Erdoğan, girişimcilikle ilgili şu bilgileri verdi: 

“Girişimcilikte arkadaşlar 100 birimin 99’unu doğru yapsanız bile bir tanesi sizi batırabilir. Sizinle ilgili olmayabilir. Bir girişim kuracağınız zaman yeni mezunken yapmayın. Önce bir yerde çalışın, bir çevreniz olsun. Mutlaka ortaklarınız olsun. Benim şu an üç ortağım daha var. Biri teknolojiden, biri satış operasyondan sorumlu. Görevleri dağıtıyoruz. Başarılı girişimlerin hepsi ortaklıdır.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir