O Altcoin Güney Kore’den Zaferle Döndü: Kritik Davayı Kazandı!

Seul Yüksek Mahkemesi Hukuk Dairesi 19-3, Koreli gıda teknolojisi startup’ı SikSin ve CEO’su Byung-Ik Ahn’a karşı Fantom Vakfı lehine karar verdi. Böylece altcoin Fantom, önemli bir hukuki zafer kazandı. Temyiz mahkemesi, Seul Merkez Bölge Mahkemesi tarafından daha önce verilen bir kararı bozarak davacıların tüm iddialarını reddetti. Ayrıca, tüm dava masraflarını üstlenmelerini emretti.

Fantom, Güney Kore’de yasal zafer kazandı!

Seul Yüksek Mahkemesi Hukuk Dairesi 19-3, daha önce Seul Merkez Bölge Mahkemesi tarafından verilen ve SikSin lehine karar vererek 198 milyon FTM’nin üzerinde tazminat ödenmesine hükmeden kararı bozdu. Yüksek Mahkeme davacıların tüm taleplerini reddetti. Ayrıca, tüm yargılama masraflarını üstlenmelerine hükmetti. Anlaşmazlık, Fantom Projesinin teknik uygulaması ve Güney Kore’deki gıda teknolojisi endüstrisinde uygulanmasına ilişkin hizmet sözleşmeleri etrafında yoğunlaşıyordu.

Yüksek Mahkeme kararında, davacılar SikSin ve Ahn’ın Fantom’un teknolojisini gıda teknolojisi endüstrisine entegre etmek ve Lachesis Protokolü için uygulanabilir bir teknik makale üretmek de dahil olmak üzere sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmediklerini tespit etti. Buna ek olarak, mahkeme davacıların teknik makalelerinde intihal yaptıklarını tespit etti. Mahkeme ayrıca altcoin Fantom’un bağımsız geliştirme ekibinin bu başarısızlıklar nedeniyle görevi devralmak zorunda kaldığını da kaydetti. Fantom CEO’su Michael Kong mahkemenin kapsamlı incelemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu bağlamda, Fantom’un hukuk ekibi RosettaLegal de davanın karmaşıklığına ve nihayetinde ulaşılan netliğe dikkat çekti.

Fantom’un stratejik yükseltmeleri

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Fantom, birkaç önemli yükseltmeyi içeren ağını geliştirme konusunda proaktif davrandı. Directed Acyclic Graph (DAG) protokolü kısa süre önce Google Cloud’un başlıca node doğrulayıcılarından biri olarak ekibe dahil edildiğini duyurdu. Google Cloud’un node doğrulayıcı rolü, işlemleri doğrulamanın ötesinde Fantom platformunda inovasyonu teşvik etmeye yardımcı olacak.

Bu stratejik ortaklığa ek olarak Fantom, mevcut Opera Blockchain’de bir yükseltmenin resmi olarak başlatıldığını duyurdu. Bu yükseltme, %66’lık bir eşik konsensüs seviyesine ulaşılmasını takip etti. Lansman tarihi, Sonic’in Ekim 2023’te gerçekleşen test ağı aşamasında belirlenen beklentilerle uyumlu.

Altcoin fiyat performansı

Fantom (FTM) fiyatı ile ilgili olarak, haberlerin ardından gün içinde 0,59 dolara kadar yükseldi. Ancak, altcoin daha sonra irtifa kaybetmeye başladı. Yazı sırasında FTM, günlük bazda %0,03 artışla 0i569 dolardan el değiştiriyordu. Kripto paranın 24 saatlik işlem hacmi 108 milyon dolar. Fantom’un canlı piyasa değeri 1,59 milyar dolar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir